Montáž podezdívky podhrabové desky

Montáž podhrabové desky pod plot

Při montáži podhrabových desek je nesmírně důležitá přesná osová vzdálenost zabetonovaných sloupků. Nepodaří-li se sloupky zabetonovat přesně, je možné ještě podhrabovou desku seříznout pomocí velké úhlové brusky a diamantového kotouče. Tím si rozměr podhrabové desky připravíme přesně podle aktuální rozteče. 

Jaká je rozteč u podhrabové desky ?

Při použití podhrabové desky o rozměru 245x20x5 cm je osová vzdálenost 253 cm

Při použití podhrabové desky o rozměru 295x20x5 cm je osová vzdálenost 303 cm

Jak zajistit, aby deska neklesala a nekácela se ?

Pro zajištění podhrabových desek používáme buď koncový držák nebo průběžný držák podhrabové desky. Jsou vyrobeny ze silného pozinkovaného plechu, který na sloupek přivrtáme pozinkovaným samořezným šroubem. Každý držák, koncový i průběžný přivrtáme dvěma samořeznýma šroubama

Koncové držáky mají tvar písmene U a používáme je v těchto případech:

Čím navrtat držáky podhrabových desek

Držáky podhrabových desek zavrtáváme pomocí akuvrtačky nebo klasické elektrické s momentovým utahovákem. Je nuté použít nástavec na šestihranou hlavu č.10.

Osazení podhrabové desky

Jakmile máme přivrtané všechny držáky, vykopeme ještě drážku mezi sloupky a potom můžeme podhrabové desky vkládat jednu za druhou.

Zamezení posunu podhrabových desek do hlíny nám zajistí navařený pásek na spodní hraně držáků.

Uchycení vzpěry k podhrabové desce

Pozinkovaný držák vzpěry  zavrtáme z boku podhrabové desky. Díru vyvrtáme pomocí příklepové vrtačky a vrtákem o průměru 10 mm. 

Pozinkovaný držák má již z boků přesně proti sobě vyvrtané díry. Po navrtání podhrabové desky stačí již  zajistit závitovou tyčí o průměru 8 mm a zatáhnout matičkou M8 z obou stran. 

Matičku a závit schováme černou krytkou.

Do takto připraveného a zavrtaného držáku nasuneme vzpěru průměru 42 mm a máme hotovo. 

Proč plot s podhrabovou deskou ?

Jednoduchá podezdívka, zaručí snadné obsekávání vašeho plotu. Díky instalaci plotové podezdívky předejdete deformacím nebo poničení plotu křovinořezem při vysekávání trávy.  

Plotová podezdívka z podhrabové desky je vhodná pro každý plot.

Nevíte si rady ?

Řešíte podezdívku k plotu ? Poradíme jaké množství materiálu na plot koupit. Napište nám a nebo vyzkoušejte online kalkulačku drátěných plotů 

Kontaktní formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit